Kırşehir Objektif Haber

Kırşehir Haber

Kültür Bakanı Ersoy Kırşehir’deydi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kırşehir’e gelerek Kaman ilçesinde yer alan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etti.

Kültür Bakanı Ersoy Kırşehir’deydi
383
10 Kasım 2018 - 9:40

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kırşehir’e gelerek Kaman ilçesinde yer alan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etti.

Kırşehir’in Kaman ilçesinde yeralan Japon Bahçesini gezen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, daha sonra Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü ve sonrasında da Kalehöyük Kazı alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kırşehir Japon Bahçesi

Kırşehir programları çerçevesinde Japon bahçesini gezen Mehmet Nuri Ersoy, “Bugün Kırşehir’in Kaman ilçesinde yer alan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Japon Bahçesi, Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü ve Kalehöyük Kazı alanını ziyaret ettik. Japon hükümetinin büyük destekleri ile burada önemli ölçüde yürütülen kazı çalışmaları Türk-Japon dostluğunun en güzel örneğidir.

Burada yabancılarla yapılan kazı çalışmalarında yöre halkının arkeoloji ve kazı konusunda eğitilerek uzman haline getirilmesi ve halkın buradaki çalışmalarda sürdürülebilir bir şekilde kullanılması hem sevindirici, hem de diğer kazı alanlarına da örnek olacak bir davranış. 2019 Japonya’da Türkiye Yılı olarak kabul edildi. Tokyo ve Kyoto’da sergilerimiz olacak. Hedeflerimizden biri de Japon turistleri ülkemize getirmek. Türk ve Japon halkının ortaklaşa geliştirdiği projeleri önemsiyoruz.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.