Kırşehir Objektif Haber

Kırşehir Haber

Kırşehir Seyfe Gölü Seyfe Çölü oldu!

Kırşehir’in doğal güzelliklerinden birisi olan Seyfe Gölü neredeyse tamamen kurudu. Kuruyan gölde su kalmadı kuşlarda göç etmiyor.

Kırşehir Seyfe Gölü Seyfe Çölü oldu!
1.037
23 Kasım 2018 - 10:16

KIRŞEHİR OBJEKTİF  – Kırşehir’in doğal güzelliklerinden birisi olan Seyfe Gölü neredeyse tamamen kurudu.

Geçmişte kuş cenneti olarak da bilinen Seyfe Gölü’nde artık su yok. Kırşehir‘in ilçesi Boztepe’de yer alan Seyfe Gölü, kuşların dünyadaki 4 göç yollarından birisi olarak biliniyor. 10.700 hektar alan üzerinden bulunan Seyfe Gölü artık bir çöl. Bilinçiz sulama kanalları yada başka nedenlerle Kırşehir’in doğal güzelliği Seyfe Gölü’nü merak edipte gidenler gölden ziyade çöl ile karşılaşıyor.

Bilinçsiz sulama yöntemleri gibi birçok nedenden dolayı kuruyan Seyfe Gölü‘nde artık su yok.

Seyfe Gölü’ndeki doğal su kaynakları tarım yada içme suyu olarak kullanılınca gölü besleyen temel kaynak yok oluyor. Seyfe Gölü’ne su getiren kaynaklar tamamen kuruyunca gölde kuruyacak ve kuşlar başka yerlere göç edecek.

Bu doğrultuda Seyfe Gölü’nün eski haline gelebilmesi ve Kırşehir’in dünyadaki kuş sürülerinin 4. güzergahı olması en büyük arzumuzdur.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.