Kırşehir Objektif Haber

Kırşehir Haber

Kırşehir’de 12 kadın muhtar adayı var

Kırşehir’de 31 Mart yerel seçimlerinde muhtarlık koltuğuna oturmak isteyen kadın muhtar adayı sayısı bu sene bir hayli şaşırttı

Kırşehir’de 12 kadın muhtar adayı var
425
29 Ocak 2019 - 12:59

Kırşehir’de 31 Mart yerel seçimlerinde muhtarlık koltuğuna oturmak isteyen kadın muhtar adayı sayısı bu sene bir hayli şaşırttı

Kırşehir’de 12 kadın muhtar adayı mahallelerinden aday olarak 31 Mart tarihinden sonra mahallerini temsil etmeyi planlıyor.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçiminde Kırşehir’de bayanların muhtarlığa aday olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Vali İbrahim Akın, “Kadınlarımızın muhtar adayı olarak toplumsal ve siyasi hayata katılmaları, ilimizin kültürel ve sosyal açıdan gelişmişliğinin kanıtıdır.

Türk milleti olarak, kadınlara büyük değer vermekteyiz. Hayatın her alanında türlü fedakârlıklarla yaşamlarını sürdüren ve bizleri sabırla büyütüp bugünlere getiren kadınlarımıza yaklaşan seçimde başarılar diliyorum.

Muhtar olarak görev alacak kadınlar, mahallenin sorunlarına gösterdikleri ilgi ve olaylara pozitif bakış açılarıyla mahalle ve kentin ilerleyişine olumlu yön vereceklerdir. Muhtarlarımız, vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi kuran önemli kişilerdir.

İnanıyorum ki seçimi kazanan bayan muhtarlarımız da ilimiz için faydalı işlere imza atacaklardır. Nitekim ilimizde şu anda üç kadın muhtarımız görevi başındadır.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.