Kırşehir Objektif Haber

Kırşehir Haber

Kırşehir’de AK Partinin oyları neden düştü?

31 Mart seçimlerinin üzerinden az bir süre geçmesine rağmen akıllarda kalansa neden AK Parti oy kaybetti sorusu .

Kırşehir’de AK Partinin oyları neden düştü?
5.749
18 Nisan 2019 - 14:03

31 Mart seçimlerinin üzerinden az bir süre geçmesine rağmen akıllarda kalansa neden Kırşehir’de AK Parti oy kaybetti sorusu . Siyasi Partilerin halkla buluşma adresi Belediye başkanlığıdır. Böylesine önemli bir makamı yönetirken hata yaparsanız , insanlar sizi değiştirmek için seçimleri bekler.

Nerde yaşarsanız yaşayın göreviniz ne olursa olsun insanlar sizin işinizi iyi yapmanız için vergi öder ve karşılığında da yapmanız gerekenleri yapmanızı bekler. Bir işi iyi yaptınız diye teşekkür beklemeye bile hakkınız yoktur. İnsanlar sunduğunuz iyi hizmet için size zaten her şeyi vermiyor mu ?

Bir yerin belediye başkanı olduğunuzda yol ,park ,sosyal tesisler,alt yapı çalışmaları,kültürel faliyetler vs. gibi hizmetleri yapmakla zaten yükümlü olun diye seçmenler size yetki ve maaş veriyor .

Şehriniz de yaptığınız hizmetler sizi asla ulaşılmaz yapmamalı. İnsanların söylediklerine önem vermek gerekir. Onları seçimden seçime hatırlamamak gerekir.Yapılan hizmet harcanan para usulüne uygun olmalı ki insanlar bunu kullanırken size o zaman teşekkür ederler.

Böylesine önemli bir makamın yükünü taşırken hata yapma lüksünüz yoktur. Her hata bir başka problemi tetikler.

Sizinle yola çıkan takım arkadaşlarınızla olan uyumunuz ,kullandığınız dil ve üslup sizi tamamlayan unsurlardır. Siz eğer insanların kalbini kırar ve kullandığınız dil ile gönülleri yaralar iseniz mağlubiyet için yolu aralamış olursunuz.

Yaptığınız iş hele insanları memnun etmedi ve işleyiş açısından da yanlış ise o zaman herkesin ahını alırsınız.

Kaybettiğiniz bir şehirde çıkıp insanların içerisin de dolaşabiliyor ve rahatlıkla gezebiliyor iseniz o zaman hizmetleriniz ile gönülleri de kazanmışsınız demektir.

Bu döneme kadar Kırşehir’e seçimler ile gelen Vekillerden ve Belediye Başkanlardan kaç tanesi bugün bizlerle beraber. Kaç tanesi bizlerle aynı havayı soluyor.

31 Mart seçimleri geride kaldı. İki dönem belediye başkanlığı yapan Yaşar Bahçeci çok hizmet yaptığını söylemesine rağmen tekrar seçilemedi.

Bir zamanlar Kırşehir’de iki vekil ve Belediye Başkanlığına sahip olan AK Parti bugün sadece bir vekille temsil edilmeye çalışılıyor.

Bu duruma nasıl gelinildiğini sorgulamak gerekir. Aday seçimleri yanlış olmalı ki insanlar sizi iki vekilden bir’e indirdi. Vekil aday listesine müdahil olanlar bugün bunun sorumlusu değil mi ?

Vekil aday sıralamasının yanlış olduğunu herkes görüp söylerken bunu ne merkez ne de buradaki yönetim görememiş olmalı ki bu duruma gelinildi.

İnsanları memnun etmek zordur elbette. Çok şey bilen bir öğretmen kibri ve davranışları ile çocukların sevgisini öğretmesine rağmen onların sevgisini kazanamaz.

Az bilen bir öğretmen sevgisi ve samimiyeti ile öğrencilerinin sevgisini kazanabilir onlar için her şey yapabileceğini onlara anlatabildiği zaman aradaki muhabbet kalıcı olur.

Sadece iş yapmak yetmiyor . Gönülleri de kazanamaz iseniz kişiler sizi istemez. Bu ince çizgi zaten siyaset değil mi ?

Sezi seçip iş yapsın diye beklenti içerisin de olan bizleri haritaları açarak sürekli bir müjde haberleri vererek insanları oyalamak da bu durumun sebeplerinden bir tanesi değil mi sizce.

Büyük işletmeleri şehrimize kazandırmadıktan sonra kaçanların ardından konuşmak bize kalıyor. Kırşehir’e bir tane bile sanayici neden gelmedi. Organize sanayi içler acısı, her yer depo olmuş.

Şöyle çarşıya çıkıp kime sorarsanız sorun yolların daraltıldığını girinti çıkıntılar ile düzen ve görünümün bozulduğunu söyler iken her nedense bu işe imza atanlar bunu göremedi. Unutmayalım ki Kırşehir’liler yollar ve alt yapı güzel olsun diye iki sene çamur ve batağın içinde gezdi. Arabası bozulmayan kalmadı. Atatürk caddesinin hali içler acısı. Dik giren araçalar ikinci şeriti bitirirken hemen hemen tüm yollar tek şerite düştü. Trafik çözümü bu ise bir şey demiyoruz.

Borçların fazla olması ayrı bir dert elbette. Ödenen faiz boşa akan su misali.

Seçim çalışmaların da önceki dönem vekillerinin ve teşkilatın bazı üyelerinin çalışmalarda neden Yaşar Bahçecinin yanında yoktu onun da yorumunu size bırakıyoruz.

İki vekilden bire düşüşle başlayan sonrasında da Belediye başkanlığını da kaybeden AK Parti Kırşehir teşkilatına merkezden gelecek tepkinin ne olacağını merak ediyoruz.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.