Kırşehir Objektif Haber

Kırşehir Haber

Kırşehir’de kim başkan olacak?

Açıklanan projeler ile vatandaşların dikkatlerini üzerilerine toplama yarışı her geçen gün artmakta. Partilerin başkan adayları yeni dönemde Kırşehir’e neler yapmak istediklerini, neleri değiştirmek istediklerini vatandaşa anlatabilmek için ciddi bir emek vermekteler.

Kırşehir’de kim başkan olacak?
574
19 Şubat 2019 - 14:18

Seçimlere az bir süre kala siyasi partiler de çalışmalarına hız verdi.

Açıklanan projeler ile vatandaşların dikkatlerini üzerilerine toplama yarışı her geçen gün artmakta. Partilerin başkan adayları yeni dönemde Kırşehir’e neler yapmak istediklerini, neleri değiştirmek istediklerini vatandaşa anlatabilmek için ciddi bir emek vermekteler.

Bu seçim diğer seçimlerden biraz farklı geçeceğe benziyor. Neden mi derseniz ;

1:SİYASİ PARTİ CEPHESİNDEN ; Yan yana bile gelmesi mümkün olmayan partilerin bir arada olduklarını kendi davalarını ideolojilerini bir kenara bırakıp ortak paydada buluştukları görebiliyoruz. Bu aslında ABD ‘de olduğu gibi cumhuriyetçiler ve demokratlar benzeri bir yapıya bir gidişat olduğunu gösteriyor.Yapılan ittifaklar bunun bir göstergesi. Şu andaki mevcut sistem de zaten bunu mecbur kılmakta.

VATANDAŞ CEPHESİNDEN; siyasi partilerin ittifak çatısı altında birleşmesi elbette çok doğru olmasa gerek. Bir örnekle bunu anlatabiliriz. düşünün ki Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş bir kişinin seçime girmediği bir şehirde AK parti ye oy vermesini beklemek veya iyi parti veya fazilet partisi seçmeninin seçime girmediği bir yerde Cumhuriyet Partisine oy vermesini beklemek tam tersi olarak iyi partinin seçime girdiği ama CHP ‘nin girmediği bir şehirde Cumhuriyet partisi seçmeninin İYİ Partiye oy vermesini beklemek daha da garip bir örnek vermek gerekirse düşünün ki CHP adayına hem İYİ Parti hem HDP hem de SAADET PARTİSİ seçmeninin aynı kişiye oy vermesini beklemek ne denli doğru onu da zaman gösterecektir. Bir seçmen size mecbur kılınan bir yere oy vermek zorunda kalabilirsiniz.

2: EKONOMİ ;Siyasi parti başkan adayları yapacakları projeleri açıklarken ülkemizin içinde bulunduğu durumu da düşünmek zorunda kalarak vaatlerini vermek durumundadırlar. Sırf seçim kazanma uğruna yapılabilirliği belki mümkün olmayan veya mevcut dönem zamanında bitirilmesi mümkün olmayan sayıda proje açıklamak ve bunları yapamamak gelecek dönmeler için siyasi partileri mutlaka zor durumda bırakmanın yanında ve vatandaşları da mağdur edecektir . Ülkemiz büyük ve güçlü bir ülke bunda hepimiz hemfikiriz.

Ülkemizi hem içeriden hem de dışarıdan yıkmak isteyen onca etken varken attığımız adımları doğru atarsak mutlaka bunlarında üstesinden gelinecektir. O yüzden açıklanan projelerin sayısı maddi karşılığı yapılabilirliği ve elbette bir dönemde bitirilebirliği esas olmalıdır.

Gelelim vatandaşlar açısından ; insanlar siyasi parti başkan adaylarını halkın içinde görmekten hatırları sorulmasından sıcak havada geçen sohbetlerden ve samimiyetten oldukça memnun. Bire bir bir sohbet sonrası şu sözleri çokça duyabiliriz.

Seçim geçsin daha kimse selam vermez bize denmesi. Buradan şu anlaşılıyor ki vatandaş ilgi istiyor o sıcak atmosferi her daim istiyor. Yok demiyoruz lakin belki de biraz daha ilgi bekleniyor diyebiliriz. Gelelim vatandaşın cebindeki duruma. yakın zamanda yaşadığımız ve yaşamaya devam ettiğimiz ekonomik sebepler.

Buna ister döviz artışları ister faiz artışları , ister enflasyondaki artışlar vb. bunlar ciddi anlamda insanları etkilemiş ve hayat kalitelerini düşürmüş yarın ne olacak sorusunu sormadan yapamayanların sayısı hiç azımsanmayacak kadar çok. Hem üretici hem de tüketici dertli.

Bir anda çıkan fiyatların bir türlü istenen seviyeye gelmemesi insanları ciddi anlamda zorlamakta.

Dünyada bir çok ülkede iktidar değişikliklerinin temel sebebi ekonomidir. Bu olumsuz tablo elbette en çok iktidar partisi olan AK partiyi etkileyecektir. insanlar bu durumda tepki oyları verebilmekte ve mevcut yapıyı değiştirebilmektedirler.

Yani bugün ki şartlar en çok muhalefet partilerinin ekmeğine yağ sürmekte lakin ittifak yapan partilerin zıt yapılarına ,içeriğine kızanların verdiği tepki oyları da belki de İktidar partisinin dezavantajlı yapısını avantaja çevirerek dengelemektedir.

Ayrıca öyle bir seçmen gurubu var ki bu da belki kararsızları oluşturmakta;

AK Partiye gönül vermiş lakin belki ekonomik belki başka sebeplerden dolayı alternatif olsa ona veririm diyen kendisine göre de alternatif bir parti bulamayan mevcut düzeni eleştirse de eskileri hatırladığında kendine göre daha iyisi yok ki diyen ve mecburiyet gördüğünden dolayı AK Partiye oy veren bir seçmen gurubu var ki genel seçim olsa AK Partiye veririm fakat bu seçimde oy vermeyerek tepkisini gösterirken mevcut hükumeti genel seçimler için kendince tepkisini gösteren belki karşıt partiye oy vermese de oy kullanmayı düşünmeyen bir kitlenin de olduğu aşikardır.

Kırşehir elbette son dönemde oldukça güzel hizmetler aldı. Bunları inkar etmek yapılanlara kötü demek muhalefet partilerine bir şey kazandırmayacaktır.

Tüm siyasi partiler için temel amaç Kırşehir ve insanına hizmet etmek olmalıdır. Kırşehir ne zaman sanayi şehri olma yolunda ilerler ise o zaman daha güzel daha yaşanabilir bir şehir olacaktır.Ayrıca kültür ve sanat şehri olması içinde projeler üretilmelidir.

Kırşehir ülkemizin tam ortasında yer almakta bu da bizleri bir öğrenci şehri yapar. Buradan tüm siyasi partilere daha doğrusu amacı ülkesine ve insanına hizmet olan tüm siyasi partilere başarılar diliyoruz.

Kırşehir objektif ailesi olarak tarafsız olmakla beraber ülkemize hizmet eden insanını seven tarafta olduğumuzu da bildirmek isteriz. Yazdıklarımız vatandaşlardan duyduklarımız sohbetlerine ortak olduklarımızdır.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.