Kırşehir Objektif Haber

Kırşehir Haber

Kırşehir’de Ramazan denetimleri arttırıldı

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte en çok tüketilen gıdalardan birisi olan Pidenin sağlıklı koşullarda üretilip üretilmediğini Kırşehir Belediyesi zabıta ekipleri denetledi.

Kırşehir’de Ramazan denetimleri arttırıldı
390
16 Mayıs 2018 - 15:31

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında vatandaşın huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.

İmalathaneler, ekmek fırınları, denetimden geçiyor. Denetim sırasında kurallara uymayan iş yeri sahibine önce uyarı cezası, hata yeniden tekrarlanmışsa cezai işlem uygulanıyor.

Denetimler arttı

Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak, hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler yapıyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerde uyarılarda bulunuluyor.

escort elit

Ekipler ayrıca Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği’nin ekmek ve Ramazan pidesi tarifesine bağlı kalmak şartıyla gramaj denetimleri yapıyor. Eksik gramajlı ekmek ve pideler tek tek tespit ediliyor. Kural ihlali yapan iş yerlerine önce uyarı cezası ardından yapılan kontrollerde aynı hata tekrarlanıp uyarı dikkate alınmamışsa bu kez cezai işlem uygulanıyor.
Ekipler denetimlerini Pide unlu mamulleri denetimleri artırıldı. Şehir genelinde iş yerinde genel temizlik konusunda denetlendi. Bunlardan bazı iş yerlerine ihtarname verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.